جشن تکلیف دخترانه

جشن تکلیف دخترانه سرزمینمون همیشه برای خونواده ها، جشن مهمی بوده و هست، شما والدین عزیز میتوانید در اینجا هر آنچه برای برگذاری جشنی باشکوه برای جشن عبادت دختر نازنین تان نیاز دارید بیابید.

دسته بندی محصولات ویژه جشن تکلیف دختران عزیزمون رو در این صفحه میتوانید مشاهده نمایید و هر آنچه نیاز دارید را با کمترین هزینه از گروه شادی های مذهبی تهیه کنید و در سریعترین زمان در هر کجای ایران عزیزمون که هستید تحویل بگیرید .

ما خوشحالیم که میتوانیم سهم کوچکی در برگزاری جشن تکلیف دختران نازنین شما داشته باشیم…

جشن تکلیف دخترانه

جشن تکلیف دخترانه چیزیست که در این روزها موضوع مهم این جستجوهای شما میباشد، شما میتوانید از اطلاعات مهم و لازم برای برگزاری هرچی بهتر مراسم جشن تکلیف دخترانه فرزندان زیبایتان در این مقاله بهره ببرید و همچنین در صورتی که دوست دارید تا ما هم در برگزاری این جشن باشکوه در کنار شما باشیم میتوانید از محصولات خاص و ویژه ما که مخصوص جشن تکلیف دختران هست استفاده نمایید.

از لیست فوق میتوانید هر آنچه برای برگزاری مراسمی باشکوه مکلف شدن دختر گرامیتان نیاز دارید را با کمترین قیمت تهیه نمایید، برخی از اقلام عبارت است از: انواع ریسه ، انواع تاج و تل ، انواع تزئینات و ایده ها ، خوراکی و کوکی ، رحل و قرآن و تسبیح ، ست عبادت ، گیفت و تگ و انواع هدایا.

محصولات جشن تکلیف دختران

شكرانه تكليف دختران

در مراسم جشن تکلیف دختران نازنینمون خوب است که شکرانه این نعمتی که خداوند به آنها داده است چندکار را انجام بدهیم:

1 ـ سجده شكر براى سلامتى و نعمت تكليف.

2 ـ كمك به نيازمندان و دادنِ صدقه.

3 ـ سلام دادن به فرشتگانى كه همراه انسانند و كارهاى خوب و بد را مى نويسند.

4 ـ پناه بردن به خدا از شرّ شيطان رجیم

5 ـ كمك گرفتن از خدا و دعا براى موفقيت در انجام وظيفه.

در مراسم عمومی که معمولا در مدارس انجام میشود لازم است که حاضران را به اهمیت انجام وظیفه الهی سوق دهند.

همانطور که هرکسی بر او واجب است تا وظایف بندگی را برای خداوند انجام دهد، در این مورد نیز پدرو مادران و معلمان نقش خیلی مهمی دارند تا این خاطره دینی هچه باشکوهتر در خاطره فرزندشان باقی بماند.

سرود جشن تکلیف دخترانه

متن سرود :
جشن تکلیف شده ام نه ســــــاله جشن تکلیف من است
جانمــــــاز و چـــــادر همه درکیف من است
دین من اسلام است
من مسلمان هستم
می رسد صــوت اذان شاد و خندان هستم
چادری داده به مــــن هدیه ای مادر من 
مثل تاجـــــــی از گل چادرم بر سر مــن
شـــــــده ام نه ساله بعد از این خوش حالم

جشن تکلیف چیست؟

در پاسخ به این سوال مهم باید گفت که یکی از مراسم مذهبی در بین مسلمانان است که برای دختران و پسران اجرا میکنند.

بر اساس دستورات دین اسلام، دختران و پسران مسلمان، مکلّف نامیده می‌شوند و می‌بایست واجبات دین اسلام را انجام دهند و از محرمات دوری کنند..

سن تکلیف برای دختران مسلمان، در پایان ۹ سالگی و آغاز ۱۰ سالگی و برای پسران، پایان ۱۵ سالگی و آغاز ۱۶ سالگی می‌باشد.

همچنین مدارس و خانواده ها سعی میکنند با برگذاری مراسم ، این روز را برای فرزندان خود جشن بگیرند.

منبع:ویکی پدیا

مکلف شدن چیست؟

کسانی که از لباس کودکی بیرون آمده و لباس تکلیف تن میکنند نزد خداوند متعال جایگاه ویژه ای پیدا میکنند.

کسانی که به تکلیف میرسند باید درباره اصل تکلیف ،عقاید اسلام و احکام شرعی و مسائلی که در زندگی هر جوانی باید رعایت شود اطلاعات بیشتری دریافت کنند.

برگزاری جسن تکلیف یا همان عبادت برای هر مسلمانی اهمیت دارد ، به طوری که سیدبن طاووس یکی از عالمان فرهیخته در جهان میگوید من سالروز به تکلیف رسیدن خود را همیشه جشن میگیرم و از کسانی که این روز را جشن میگیرند به نام نیک یاد میکنم.

ایشان میفرمایند: من خود و فرزندان خود را توصیه می کنم که حق این روز بزرگ را ادا کنند وبا تعظیم و تجلیل با آن برخورد نمایند .

لحظه مهم بندگی

وقتی در مسیر زندگی هستیم به لحظاتی میرسیم که واقعا کمیاب هست، یکی از این لحظات مهم زمانی است که فرزندمان به تکلیف میرسد، چرا که خوشحالی ما انرژی مثبتی به فرزندان ما میدهد و او دیگر میداند که کم کم باید کودکی را پشت سر بگذارد و پا به دنیای بزرگتری بردارد

او باید بداند که در این فضای جدید خداوند او را انتخاب کرده و اکنون مسئولیتی را به عنوان تکلیف به اون داده است.

تکلیف به معنی حضورموثر و مسئولیت شرعی و فردی و اجتماعی است و مرحله ای هست که ما را نسبت به وظایفان برای باقی عمر آماده میکند.

تمرین بزرگسال بودن

 با کمی دقت میتوان متوجه شد که کودکی تمرین بزرگسالی است و جایی برای عبور از آن است چرا که دنیای کودکی کسل کننده است و نمیتوان همیشه در آن ماند بلکه دوران بزرگسالی دوران فرارسیدن لحظه های ناب است تا طعم واقعی زندگی را بچشیم.

البته این نکته واضح است که کودکی بدون بزرگسالی معنا ندارد هر دو ، مرحله ای مهم از زندگی است که گذارندن آن لازم است.

جشن تکلیف دختران

برگزاری مراسم جشن تکلیف دخترانه

برگزاری مراسم جشن تکلیف در ایران و کشورهای مسلمان به مناسبت رسیدن فرزندانشان به سن بلوغ انجام میشود تا بدین وسیله از خداوند سپاسگذاری کنند.

امروزه با توجه به شرایط جامعه و اقتضای زمان ، مراسم جشن تکلیف دختران به دو صورت برگذاری میشود : “جشن تکلیف دختران در خانه” و “جشن تکلیف دختران در مدرسه”

تم جشن تکلیف دخترانه در منزل

فرارسیدن دوره بلوغ فکری و جسمی برای نوجوانان در کشور عزیزمان توسط خانواده ها جشن گرفته میشود تا به رشد روحی و پرورش فکری او کمک شود.

مهمترین مورد در برگذاری جشن، محتوای آن است . اینکه جشن تا چه حد محتوای معنوی داشته و تاثیر مثبتی داشته باشد خیلی مهم میباشد لذا نکاتی را باید خانواده ها در هنگام برگذاری این مراسم رعایت نمایند تا این تجربه مهم به فرزندشان منتقل شود.

 

تم جشن تکلیف دختران در مدرسه

برگزاری جشن تکلیف دختران یکی از سنت‌های مهم در مدارس دختران در ایران میباشد. این جشن را که جشن بندگی نیز مینامند آغاز راهی نو برای نوجوان شما است که وارد دوره جدیدی از زندگی میشود.

خاطره جشن تكليف دختران در مدرسه، يك خاطره شيرين تربيتى و معنوى میباشد که مدارس میتوانند با ایجاد مراسمی خاره انگیز ، این خاطره را در ذهن دانش آموزان ماندگارتر نمایند.

 

اقدامات پیش از شروع جشن تکلیف دخترانه

مکان برگزاری مراسم

مکانی که برای برگزاری جشن تکلیف انتخاب میشود معمولا در مدرسه و یا منزل مکلف است.

با توجه به اینکه جشن تکلیف دختران و پسران یک جشن معنوی است بهتر است که در مدارس اگر برپا میشود در مسجد یا نمازخانه مدرسه باشد.
البته برای انس بیشتر دانش آموزان با مکان‌های دینی برگزاری جشن در امامزاده‌های شهر نیز ایده‌ی ای است که میتوانید از آن بهره ببرید.

تهیه‌ی تاج بندگی

برای جشن تکلیف دخترانه ، تاج بندگی از جمله آیتم های مهم در برگزاری مراسم جشن در منزل یا مدرسه است که شما میتوانید از طریق لینک ” خرید تاج و تل جشن تکلیف” میتوانید از نمونه های ما دیدن نمایید و هرکدام را که برای دختر دلبندتان پسندیدید خیلی سریع در سراسر کشور تحویل بگیرید.

نصب دکور و سن

دکور و سن مراسم هرچقدر جذاب‌ و خلاقانه‌ باشد، مراسم بیادماندنی تر خواهد بود ، ایده های زیادی برای دکور جشن تکلیف دختران زیبای شما داریم ، میتوانید از طریق لینک ” دکور جشن تکلیف ” از نمونه های زیبا و خاص ما دیدن نمایید .

از جمله کارهای مهمی که برای جشن تکلیف دختر دلبندان لازم است انجام دهید به صورت تیتروار این موارد میباشد:

  • تم ابر و فرشته
  • کمک بادکنک آرایی
  • استفاده از ریسه
  • گیف و تگ جشن تکلیف
  • ست عبادت
  • رحل و قرآن و تسبیح
  • هدایای اختصاصی
  • عکاسی و فیلمبرداری

در مورد عکاسی و فیلمبرداری لازم است عرض نماییم که اغلب خانواده ها دوست دارند عکسهای ماندگاری از جشن تکلیف دخترانه بگیرند که برای آنها به یادگار بماند، لذا شما میتوانید از آتلیه ها هم برای عکاسی وفیلمبرداری کمک بگیرید.

تزیینات جشن تکلیف

برای تزیین خانه یا سالن مدرسه دوراه دارید: دکور آماده اجاره کنید. ( اجاره دکور جشن تکلیف) یا اینکه خودتان با تهیه پارچه ساتن سفید ویا رنگی، تورهای سفید، روبان های متنوع، انواع بادکنک و گل های تزیینی یک دکور بسیار زیبا آماده کنید. همچنین شما میتوانید از ریسه های تم جشن تکلیف هم استفاده کنید.

ریسه جشن تکلیف

شما میتوانید با تهیه ریسه جشن تکلیف که در طرح ها و رنگ های مختلف توسط ما به عنوان تنها فروشگاه تخصصی جشن تکلیف در ایران عرضه میشود، میتوانید تزیینات جشن تکلیف را تکمیل نمایید

پذیرایی جشن تکلیف

شما میتوانید برای این مراسم کیک ها وکوکی های متنوع سفارش بدهید. معمولا هرشخصی برای سفارش کیک خلاقیت خاص خودش را دارد. برخی از مدل های موجود در اینترنت ایده میگیرند برخی هم به صورت سفارشی تحویل میگیرند و برخی هم خودشان دست بکار شده و با کمی خلاقیت طرح جدیدی را درست میکنند.

معمولا به عنوان یک ایده، از میان طرح هایی که برای کیک و کوکی های جشن تکلیف سفارش داده میشود طرح کیک با عروسک های محجبه در بین خانواده ها پرطرفدار تراست.

این عروسک ها بدلیل اینکه محجبه است حس خوشایندی به دخترها میدهد ، همچنین به عنوان یک ایده دیگر، میتوانید عکس باحجاب دخترتان را با چادر نمازش روی کیک سفارش بدهید.

سوالات متداول

سوالات و پاسخ های جشن تکلیف

چرا فروشگاه شادی های مذهبی را برای خرید اقلام جشن تکلیف انتخاب کنم؟

فروشگاهی شادی های مذهبی تنها فروشگاه تخصصی جشن تکلیف دختران و پسران میباشد که با ارائه انواع پکیج های جذاب و خاص به شما برای برگذاری هرچه بهتر مراسم جشن تکلیف در منزل یا مدرسه کمک میکند.

آیا ارسال به سراسر کشور هم دارید؟

کلیه اقلام ، پک ها و هدایا قابلیت ارسال به سراسر کشور را دارند و کسانی که در تهران و کرج باشند امکان اجاره تزئینات را نیز دارند.

برای جشن تکلیف دختران چه محصولاتی دارید؟

ما تمامی اقلام لازم برای برگذاری مراسم جشن تکلیف دخترانه در منزل را داریم اعم از انواع گیفت و تگ ، ریسه ، ابر و فرشته ، ست عبادت ، رحل و قرآن و تسبیح ، تزئینات جشن و هدایای اختصاصی

از چه طریقی میتوانم لوازم جشن تکلیف دخترانه خریداری کنم؟

شما همراهان گرامی میتوانید از طریق تلفن زیر با ما در ارتباط باشید: تلفن تماس: 09127166384

مشاوره رایگان: 09127166384